Tego roku dzieci z przedszkola "Promyk Słońca" rozpoczęły wymianę listów z uczniami ze szkoły
w Tamale. Pierwsze listy i paczki wysłaliśmy już
w czerwcu. W korespondencji dzieci opisały swoje przedszkole i jak spędzają w nim czas. W sierpniu tego roku dostaliśmy odpowiedź od uczniów z Tamale – rysunki i opisy szkoły w Ghanie.

Dzięki tej akcji dzieci z przedszkola poznały rzeczywistość panującą w Afryce. Była to dobra lekcja empatii, tolerancji oraz troski o drugiego człowieka. Dzieci mocno wczuły się w otrzymane zadanie, angażowały również swoich rodziców i bliskich do współpracy. Cała akcja została zaskakująco pozytywnie przyjęta przez przedszkolaków – do dzisiaj są w stałym kontakcie listowym ze swoimi nowymi przyjaciółmi ze szkoły w Tamale.

Wymiana listów z dziećmi
z Przedszkola Integracyjnego "Promyk Słońca"