Studnia dla Ghany

Do szkoły w Ghanie przyjechałyśmy m.in. w celu prowadzenia warsztatów dotyczących zdrowia i higieny. Okazało się, że dzieci nie mają tu dostępu do jednego z podstawowych praw człowieka - wody pitnej. Ciężko jest więc w ogóle mówić o myciu rąk i zębów, gdy w szkole nie ma wody, a dzieci piją z pobliskiego zalewu pełnego bakterii, które są przyczyną wielu poważnych chorób.

Widok dzieci z butelkami wypełnionymi błotnistym płynem nie dawał nam spać. Postanowiłyśmy zorganizować zbiórkę na studnię, aby zapewnić uczniom dostęp do czystej wody.

Obecnie prace nad studnią dobiegają końca. Zostało jeszcze podłączenie elementów mechanizacji.

Z wody pitnej korzystają nie tylko dzieci naszej szkoły, ale także mieszkańcy trzech okolicznych wiosek, czyli rodziny, sąsiedzi i przyjaciele uczniów.