Account number (euro):

Numer konta: 70116022020000000390769476

Tytuł przelewu: Cele Statutowe

Nazwa odbiorcy: Fundacja Akra

Przekaż darowiznę na działania Fundacji Akra:

Nabycie cegiełek

Jedną z form wsparcia działań fundacji jest nabycie "cegiełek", czyli gadżetów z logo Akry. Możecie zostać posiadaczami koszulek, ekologicznych toreb toreb materiałowych lub kalendarzy ściennych na rok 2021.  Możliwość wysyłki na terenie Polski oraz odbiór osobisty we Wrocławiu lub w Warszawie. Chętnych zapraszamy do kontaktu: fundacjaakra@gmail.com.

Wysyłka paczek

Wiele rzeczy, do których my mamy dostęp na co dzień, w Ghanie jest towarem deficytowym lub po prostu niedostępnym.

Czego potrzeba najbardziej? Elementów apteczki pierwszej pomocy (plastry,  środki dezynfekujące, bandaże, maści z antybiotykiem, kremy przeciwgrzybiczne), leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, suplementów witaminowych, ołówków, kredek, kolorowanek, ubrań dziecięcych, okularów korekcyjnych.

Dzięki Darczyńcom udało nam się wysłać do Ghany wiele paczek. Obecnie odchodzimy jednak od tej formy pomocy (m.in. ze względu na wysokie koszty oraz długi czas transportu) na rzecz kupowania potrzebnych produktów na miejscu. Zachęcamy do przekazywania darowizn, dzięki którym efektywna pomoc jest możliwa.

Jeśli chcielibyście jednak sami lub wraz ze swoją rodziną, szkołą czy firmą, wysłać paczkę dla podopiecznych fundacji, skontaktujcie się z nami w celu ustalenia, jakie rzeczy są obecnie najbardziej potrzebne. Zachęcamy do kontaktu: fundacjaakra@gmail.com.

Adopcja na odległość

Adopcja na odległość polega na objęciu patronatem konkretnego dziecka z placówki School of Talent and Creative Arts w Ticheli i wspieraniu jego edukacji.

Program „zdalnej adopcji” to zapewnienie podopiecznym ciepłych posiłków, mundurków szkolnych, książek i pomocy naukowych oraz podstawowych leków (dzieci często chorują). Uczniowie szkoły w Ticheli, z którymi pracowałyśmy, są zdolni i chętni do nauki. Niestety wielu z nich do szkoły przychodzi głodnych i schorowanych.

„Zdalna adopcja” to dla uczniów szansa na normalne dzieciństwo oraz edukację, na którą zasługuje każde dziecko. Adoptować na odległość mogą zarówno pojedyncze osoby jak i pary, grupy przyjaciół, firmy czy klasy szkolne. Do wyboru są dwie składki miesięczne:

120 zł – tyle wynosi miesięczny koszt utrzymania ucznia - wyżywienie, ubrania, książki i podstawowa pomoc medyczną,

50 zł – miesięczny koszt wyżywienia. Można także zdecydować się na adopcję bezimienną – wpłatę dowolnej kwoty na wsparcie dzieci ze szkoły w Ticheli, które nie mają swoich „opiekunów adopcyjnych”.

Osoba lub grupa, która zdecyduje się na adopcję na odległość, przynajmniej raz na pół roku będzie otrzymywać informacje na temat swojego podopiecznego – jego rozwoju i postępów w nauce.

Osoby zainteresowane adopcją na odległość zapraszamy do kontaktu: fundacja.akra@gmail.com.

Darowizny

Jedną z bardzo ważnych form pomocy jest przekazywanie jednorazowych darowizn, dzięki którym możemy zapewniać uczniom szkoły w Ticheli ciepłe posiłki, a także materiały edukacyjne, ubrania oraz leki.

Jeżeli chcesz wesprzeć uczniów w Ghanie, zapraszamy do wpłacania datków na konto naszej fundacji. Dziękujemy za każdą darowiznę!

Numer konta: 70116022020000000390769476

Tytuł przelewu: Cele Statutowe