Account number (euro):
28116022020000000551476146

Title: Statutory purposes

Recipient`s name: Akra Foundation

Numer konta: 70116022020000000390769476

Tytuł przelewu: Cele Statutowe

Nazwa odbiorcy: Fundacja Akra

Przekaż darowiznę na działania Fundacji Akra:

  Media Społecznościowe

 

 
Numer KRS 0000805779

 

Powrót 

Adopcja na odległość

 

 

Jednym z działań naszej fundacji jest organizacja tzw. adopcji na odległość. Polega ona na objęciu patronatem konkretnego dziecka z placówki School of Talent and Creative Arts w Ticheli i wspieraniu jego edukacji.

 

Program „zdalnej adopcji” to zapewnienie podopiecznym ciepłych posiłków, mundurków szkolnych, książek i pomocy naukowych oraz podstawowych leków (dzieci często chorują). Uczniowie szkoły w Ticheli, z którymi pracowałyśmy, są zdolni i chętni do nauki. Niestety wielu z nich do szkoły przychodzi głodnych i schorowanych. Widziałyśmy u nich oznaki skrajnego niedożywienia, które nie występują w Europie.

 

„Zdalna adopcja” to dla uczniów szansa na normalne dzieciństwo oraz edukację, na którą zasługuje każde dziecko. Adoptować na odległość mogą zarówno pojedyncze osoby jak i pary, grupy przyjaciół, firmy czy klasy szkolne. Do wyboru są dwie składki miesięczne:120 zł – tyle wynosi miesięczny koszt utrzymania ucznia - wyżywienie, ubrania, książki i podstawowa pomoc medyczną, 50 zł – miesięczny koszt wyżywienia.Można także zdecydować się na adopcję bezimienną – wpłatę dowolnej kwoty na wsparcie dzieci ze szkoły w Ticheli, które nie mają swoich „opiekunów adopcyjnych”.

 

Osoba lub grupa, która zdecyduje się na adopcję na odległość, przynajmniej raz na pół roku będzie otrzymywać informacje na temat swojego podopiecznego – jego rozwoju i postępów w nauce.

 

Osoby zainteresowane adopcją na odległość zapraszamy do kontaktu: fundacja.akra@gmail.com.

  1. pl
  2. en

AKRA